UA-150268235-1
top of page

Jak vytvořit kartičky z PDF

1.  KROK – TISK
 

Ještě před tisknutím zvažte, jaký typ papíru použijete. Čím silnější papír (čtvrtku) použijete, tím pevnější a odolnější kartičky budete mít.

 

Jednotlivé stránky v PDF jsou za sebou seřazené tak, aby na sebe vždy náležitě navazovaly.
 

  • přední strana 1 

  • zadní strana 1 

  • přední strana 2

  • zadní strana 2 

  • atd.
     

Pokud můžete rovnou tisknout oboustranně, máte to bez práce a jednotlivé listy se vytisknou tak, že vzniknou oboustranné kartičky.
 

Jestliže nemáte možnost tisknout oboustranně, můžete listy v tiskárně vždy otáčet (aby se tisklo i na druhou stranu). Doporučuji si ale nejdřív vyzkoušet, jakým směrem musíte list otočit, abyste to neměli vzhůru nohama.

 

Pokud se vám nechce (nebo nemůžete) otáčet listy v tiskárně, můžete vše vytisknout na jednotlivé stránky a příslušné listy potom k sobě přilepit lepidle.
 

2.  KROK – STŘÍHÁNÍ

 

Vytisknuté kartičky nyní nastříhejte, případně nařezejte řezačkou. 

 

Pozor!

Pokud máte v plánu je laminovat, nesmíte tento krok vynechat. Když dáte do laminovačky rovnou celé listy a až potom je nastříháte, nebudou vám kartičky dobře držet, protože kolem sebe nebudou mít prázdnou fólii, která hrany dobře zafixuje.
 

3. KROK – OBALY / LAMINACE

 

Záleží především na vás, jak si budete chtít kartičky zpracovat. Někomu bohatě postačí, když si kartičky vytiskne 
na pevnější papír a nastříhá. V takovém případě můžete tento krok vynechat.

Pro někoho je lepší, když věnuje tvorbě kartiček více času, ale zajistí si jejich delší životnost (např. pro využití při výuce).

 

Obaly na kartičky
 

Nastříhané kartičky můžete jednoduše vložit do obalů, které můžete zakoupit ve specializovaných obchodech nebo objednat na internetu. Kartičky se do nich hezky vejdou, ale rozměr obalů se od rozměru kartiček lehce liší (jde však pouze o milimetry).

 

Laminace
 

V případě, že chcete mít kartičky zalaminované, připravte si vždy 1 laminovací fólii a 8 nastříhaných kartiček. Kartičky vložte do fólie tak, aby byly rovnoměrně rozmístěné (4 × 2) a měly kolem sebe vždy dost místa, a to po celém obvodu. Takto připravenou fólii opatrně vložte do rozehřáté laminovačky, vždy uzavřenou stranou napřed. Dejte pozor, aby se vám kartičky při vkládání do laminovačky nerozházely.

Zalaminované kartičky teď už můžete naposledy nastříhat – vždy tak, aby kolem sebe měly aspoň několik mm široký okraj. Kdo si bude chtít vyhrát, může u kartiček zkusit udělat zaoblené rohy.

přední strana

pdf1.JPG

zadní strana

pdf2.JPG
speky-zmensene.jpg
bottom of page